Dlaczego zostałam kardiologiem? Od zawsze fascynował mnie układ sercowo-naczyniowy, w którym krew krąży dzięki działaniu pompy jaką jest mięsień sercowy. Mam wielkie szczęście, że praca ta, choć nieraz trudna i wymagająca, niewątpliwie przynosi prawdziwą satysfakcję.



Wszystko zaczęło się w dzieciństwie, kiedy byłam zmuszona wcielać się w rolę pacjenta częściej niż rówieśnicy. Wtedy też zakiełkowała myśl, że mogłabym zostać lekarzem, choć wizja ta wydawała się bardzo odległa. Kolejne długie lata edukacji pokazały, że dzięki wytrwałej pracy wszystko jest możliwe. I tak w 2009 roku jako absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskałam tytuł lekarza.
Od początku studiów pasjonowała mnie anatomia oraz fizjologia układu krążenia – układu połączonych rurek, w których krew krąży dzięki niestrudzonej pracy pompy ssąco-tłoczącej, pobudzanej przez własny układ elektryczny. To niesamowite połączenie elektryki, mechaniki i hemodynamiki układu krążenia fascynuje mnie do dziś. Wybór specjalizacji lekarskiej był więc oczywisty.
W 2010 roku swoje życie zawodowe związałam z Oddziałem Klinicznym Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, gdzie pracuję do dziś. Ucząc się od najlepszych, zdobywałam wiedzę oraz szerokie doświadczenie kliniczne, które zaowocowało uzyskaniem tytułu specjalisty w dziedzinie kardiologii w 2020 r. Tutaj także rozpoczęłam działalność naukową zdobywając tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w 2020 r, broniąc dysertację doktorską p.t. „Ocena związku między stężeniem NT-proBNP w surowicy a polimorfizmami genów dla prekursora NT-proBNP i jego receptorów u chorych z przewlekłą niewydolnością serca i obecnym zespołem metabolicznym”.
W codziennej praktyce istotną wagę przykładam do ciągłego rozwoju. Moim priorytetem jest zapewnienie pacjentom opieki na najwyższym poziomie, zgodnie z aktualnymi standardami europejskich i światowych towarzystw naukowych. Posiadam doświadczenie m.in. w diagnostyce i leczeniu choroby wieńcowej, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu, wad zastawkowych oraz omdleń. Wstępnie kwalifikuję chorych do zaawansowanych procedur diagnostyczno-terapeutycznych w chorobach serca, m. in. zakresu kardiologii interwencyjnej, elektroterapii, czy interwencji zastawkowych (przy czym ostateczna kwalifikacja należy do operatora lub w złożonych przypadkach do konsylium lekarskiego Heart Team).
Moje zainteresowania kliniczne skupiają się wokół niewydolności serca, postępującej choroby która często rozwija się na podłożu innych chorób układu krążenia (takich jak choroba niedokrwienna serca, czy nadciśnienie tętnicze) i prowadzi do istotnego pogorszenia jakości życia. Jestem przekonana, że właściwe leczenie chorób układu krążenia, może zapobiegać rozwojowi oraz postępowi niewydolności serca, a rozwój współczesnej kardiologii przynosi coraz to nowe możliwości diagnostyczno-terapeutyczne, które warto wdrażać w codziennej praktyce.
Jednocześnie zwracam szczególną uwagę na profilaktykę chorób serca, poprzez identyfikację oraz kontrolę czynników ryzyka sercowo-naczyniowego, także u pacjentów bez ewidentnych objawów. Częstym problemem współczesnego społeczeństwa jest choroba otyłościowa, która spowodowana jest nierównościami w zdrowiu, czynnikami genetycznymi i społecznymi, a która istotnie zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca. W codziennej praktyce wspieram leczenie choroby otyłościowej zgodnie z aktualnymi standardami, uwzględniając jednocześnie preferencje pacjenta.
Niezmiennie pasjonuje mnie echokardiografia, niesamowite narzędzie diagnostyczne, które dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, pozwala na szczegółową ocenę budowy oraz czynności serca. Jest niezbędnym narzędziem w diagnostyce chorób serca. Jednocześnie zastosowanie echokardiografii „point-of-care” w codziennej praktyce pozwala właściwie dobrać leczenie dla chorego.
W 2023 roku podjęłam wyzwanie stworzenia nowego miejsca na mapie Krakowa – Mistrzejowic, kameralnego gabinetu lekarskiego, dającego możliwość ambulatoryjnej diagnostyki i leczenia chorób serca. Jestem przekonana, że pacjenci znajdą tutaj profesjonalną opiekę, opartą na aktualnej wiedzy i doświadczeniu, a także empatii i zrozumieniu.
Obecnie starszy asystent, specjalista kardiolog w Oddziale Klinicznym Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II (zatrudnienie od 2010);
Specjalizacja w dziedzinie kardiologii (2020);
Europejski Certyfikat w zakresie Echokardiografii Przezklatkowej Dorosłych nadany przez Asocjację Obrazowania Sercowo-Naczyniowego (EACVI) Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2022)
Europejski Certyfikat w zakresie Niewydolności Serca nadany przez Asocjację Niewydolności Serca (HFA) Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2020)
Certyfikat profesjonalnego leczenia nadwagi i otyłości w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością (2019)
„Badania kliniczne w świetle polskiego prawodawstwa i Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP)” – Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Kraków (2011, 2016, 2022).
Certyfikat „Advanced Life Support Provider” wydany przez Europejską Radę Resuscytacji, Polską Radę Resuscytacji oraz Medycynę Praktyczną – Szkolenia (2014, 2023)
Współtwórca i członek rady programowej portalu edukacyjnego dla pacjentów z niewydolnością serca www.slabeserce.pl
Krajowy Reprezentant grupy Heart Failure Specialist of Tomorrow Community (HoT) – koordynacja tworzenia i działania platformy współpracy klinicznej i naukowej między młodymi medykami (lekarzami, pielęgniarkami, itd.) w zakresie niewydolności serca
Stypendysta projektu „Doctus – Małopolski fundusz stypendialny dla doktorantów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.
Nagrodzona przez Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształek Doctusa” za wybitne osiągnięcia naukowe sprzyjające rozwojowi Województwa Małopolskiego.
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK)
Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC)
Asocjacji Niewydolności Serca PTK oraz ESC
Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego EACVI ESC
Stacjonarne studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie (2010-2015) – uzyskany tytuł naukowy doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne nadany przez Radę Dyscypliny Nauki Medyczne na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Ocena związku między stężeniem NT-proBNP w surowicy a polimorfizmami genów dla prekursora NT-proBNP i jego receptorów u chorych z przewlekłą niewydolnością serca i obecnym zespołem metabolicznym” (2020)
Stacjonarne studia magisterskie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie (2003-2009) – uzyskany tytuł zawodowy lekarz
Otyłość jest chorobą
Otyłość to temat trudny, dotąd często lekceważony, spychany na margines innych chorób, niejednokrotnie przemilczany. Na...USG jamy brzusznej
Badanie USG jamy brzusznej umożliwia ocenę większości narządów wewnętrznych zlokalizowanych w obrębie brzucha: wątroby, nerek,...Czy nadciśnienie boli
Uważa się że nadciśnienie tętnicze samo w sobie nie daje objawów, jednak nieleczone prowadzi do...
Zadaj nam pytanie
Napisz do nas i opisz, w czym możemy Ci pomóc – znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu i odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

T: +48 533 133 066
w sprawach pilnych proszę o SMS
E: rejestracja@twojkardiolog.pro

Os. Złotego Wieku 23
31-617 Kraków
Budynek przychodni lekarskiej
gabinet 104, 1 piętro

Bezpłatny parking bezpośrednio przy budynku przychodni lekarskiej.
Wjazd na parking od ulicy Wawelskiej.

Przystanek autobusowy: Os. Złotego Wieku 03 (50 m) linie: 123, 139, 178, 182
Przystanek tramwajowy: Os. Złotego Wieku 02 (100 m) linie: 9, 14, 16